Založ si blog

Slovensko – neprekonateľný inovátor po každých voľbách

Čím je Slovensko charakteristické? Myslím si, že veľmi dobre to vystihol Richard Kollár: „Nástup politických síl z opačnej strany však takmer vždy znamená hľadanie úplne nových riešení, a zamietnutie tých doterajších, či už existujúcich alebo pripravovaných. Neposúvame sa tak vpred nahor, či napred, len oscilujeme v hlbokej jame, či sa prepadáme v blate stále nižšie.“

A trefne sa vyjadril aj k školstvu: „Azda každých 5 rokov sa pripravuje iná zásadná reforma vzdelávania od základných po vysoké školy. “

„Máme 25. ministra/ministerku školstva za 33 rokov. Ako sa tam dá dosiahnuť skutočná zmena, ktorá bude udržateľná a nezvratná, ak sa nedohodnú politické strany naprieč celým spektrom spolu s odborníkmi dlhodobo podporovať jeden spoločný cieľ? “

Skutočne sme svedkami absencie dlhodobých programov, ktoré by boli rešpektované celým politickým spektrom a aj odborníkmi. Keby sme takéto rešpektované dlhodobé programy mali, bol by to dobrý nástroj na hodnotenie programov politických strán a aj nastupujúcich vlád.

Zatiaľ v tomto smere zlyhávame a pokiaľ sa nevynorí na Slovensku iniciatíva, ktorá to dokáže, tak budeme stále oscilovať v tej našej hlbokej jame a prepadať sa v blate stále nižšie. Tú iniciatívu potrebujeme viac ako soľ. R. Kollár iste nie je sám s takýmito názormi. Nájdu títo v sebe odvahu ustanoviť určitú platformu, na ktorej triezvo rozvinú spomenutú problematiku? Bodaj by našli. Nebol by to precedens.

Úspešné zlyhávanie slovenských vlád

21.02.2024

Všetky vlády u nás úspešne zlyhávajú v boji proti propagácii podvodov.

Nenásytný Bermudský trojuholník sa presunul na Slovensko

18.02.2024

Pohlcuje morálku, etiku, základnú úctu.

Hlas väčšiny nie je dôkazom spravodlivosti

12.02.2024

Stále opakovanie istých tvrdení môže vzbudiť dojem ich pravdivosti v časti publika hlavne vtedy, ak ich prednáša ich populárny líder.

Železnice / Koľnice / Vlak /

Tragédia na železnici: Rýchliku sa za jazdy otvorili dvere, mladík vypadol. Na mieste bol mŕtvy

27.02.2024 15:43

Polícia žiada mladú svedkyňu, ktorá udalosť oznámila vlakvedúcej, aby sa prihlásila na polícii.

Rusko Navaľnyj úmrtie

Vyšetrovateľa, ktorý mal na starosti Navaľného kauzy, povýšili

27.02.2024 15:39

V roku 2021 ruský prezident Vladimir Putin udelil vyšetrovateľovi Alexejovi Viďukovovi medailu Za zásluhy o vlasť druhého stupňa.

väzenie, väzni, mreže

Za jeden deň popravili v Saudskej Arábii sedem ľudí usvedčených z "terorizmu"

27.02.2024 15:13

Ide o najvyšší počet popráv v tomto kráľovstve vykonaných v jediný deň od marca 2022, keď bolo v jeden deň popravených 81 ľudí.

polícia

Hliadke unikal, narazil do policajného vozidla. Vodič dostal exemplárny trest

27.02.2024 14:06

Zastavil až pri autobusovej zastávke, kde ho hliadka zablokovala služobným vozidlom.

julius petrus

Štatistiky blogu

Počet článkov: 95
Celková čítanosť: 164655x
Priemerná čítanosť článkov: 1733x

Autor blogu

Kategórie