Založ si blog

Odbornosť si našla čitateľa doma, ba aj v Číne

Dobre postavená štruktúra monografie, sofistikované a pritom zrozumiteľné pokrytie odbornej problematiky pre široký okruh čitateľov dala publikácii šancu preraziť aj na zahraničné trhy. Príkladom takejto publikácie je monografia Silážovanie z roku 2018 od MVDr. Tomáša Mitríka, PhD., ktorá vyšla aj v čínskom preklade (2022). Je to úspech, ktorým sa nedokáže pochváliť veľa slovenských autorov odbornej literatúry.

„Krava dojí pyskom“ hovorieval môj otec. A dobre pripravená siláž to len umocňuje. Inými slovami povedané: kvalita na vstupe sa pretransformuje na kvalitu na výstupe.

Monografia Silážovanie (2018) poskytuje komplexný pohľad na proces silážovania a samotnú siláž. Začína pestovaním krmiva na poliach, pokračuje zberom a konzerváciou, a končí konzumáciou siláže dobytkom. Všetky tieto procesy dokresľuje vyše 450 fotografií a viac ako 170 náčrtov a diagramov. Cieľovou skupinou pre túto knihu sú manažéri, výrobcovia siláže, odborníci a výskumníci, poradcovia vo výžive dobytka a študenti. V skratke: všetko, čo je potrebné  vedieť o siláži a o silážovaní je podané odborne, zrozumiteľne a názorne.

Slovenskému vydaniu z roku 2018 predchádzali vydania z rokov 2007 a 2006.

Túto monografiu nájdete aj v anglickom preklade Ensilage (2021) v prestížnom vydavateľstve Wageningen Academic Publishers ako prvú publikáciu od slovenského autora. Publikácia dosiahla týmto medzinárodné uznanie a akceptáciu. Ruský preklad Силосование (2020) bol vydaný s podporou SlovakAid pre Bielorusko. A zdá sa, že v dohľadnej dobe bude k dispozícii aj český preklad.

Prof. dr hab. inž.  Zygmunt Maciej Kowalski, Uniwersytet Rolniczy, Kraków hodnotí monografiu Silážovanie takto:

„Poznám veľa kníh o silážovaní, publikovaných v mnohých  krajinách sveta. Na základe spôsobu a formy úpravy tejto publikácie, grafických prezentácií toho, čo je dôležité, ale aj na základe bohatej fotografickej  dokumentácie chýb pri výrobe  siláže som presvedčený, že sa jedná o jednu z najlepšie napísaných kníh  tohto druhu na svete.“

Monografia Silážovanie v štyroch jazykoch

Foto: T. Mitrík

Prečo tam nie je slovenská vlajka?

01.07.2024

Nie je vlajka ako vlajka.

Recept ako na to, alebo všetko tu už bolo?

25.06.2024

Vystúpime z trajektórie neúcty, polarizácie, agresie, ...? Kedy?

Inštrukcie/rady pre premiéra a nielen preňho

22.06.2024

Zásady riadenia vlády a efektívnej verejnej správy existujú a rešpektujú sa už tisíce rokov.

Donald Trump

„Strelec je dole! Strelec je dole!" „Nechajte ma obuť si topánky." Čo počas streľby hovorili agenti a Trump? Pozrite si prepis záznamu

15.07.2024 19:00

Ako zareagovala ochranka počas atentátu na Donalda Trumpa? Aké povely si vymieňali agenti Tajnej služby a čo hovoril exprezident?

Corey Comperatore, atentát na Donalda Trumpa

Zomrel ako hrdina. Atentátnik ho strelil, keď telom chránil rodinu

15.07.2024 18:30

Jediným, kto pri streľbe na Donalda Trumpa prišiel o život, bol 50-ročný Corey Comperatore. Aký je jeho príbeh?

krym

Z Krymu odišla posledná ruská hliadková loď, Kyjev to označil za pamätný deň

15.07.2024 18:20

Ukrajinci od začiatku vojny zničili alebo poškodili približne 30 % ruskej Čiernomorskej flotily.

Belarus President

Diktátor na korčuliach túži po úspechu futbalistov. Lukašenko stanovil ultimátum, aby sa hráči zlepšili

15.07.2024 18:00

Ak hodnotíme naše športové úspechy, sú bezcenné, upozornil bieloruský prezident. Zdôraznil, že o výkonoch vo futbale sa dokonca bojí čo i len rozprávať.

julius petrus

Štatistiky blogu

Počet článkov: 112
Celková čítanosť: 195916x
Priemerná čítanosť článkov: 1749x

Autor blogu

Kategórie