Založ si blog

Slovensko – neprekonateľný inovátor po každých voľbách

Čím je Slovensko charakteristické? Myslím si, že veľmi dobre to vystihol Richard Kollár: „Nástup politických síl z opačnej strany však takmer vždy znamená hľadanie úplne nových riešení, a zamietnutie tých doterajších, či už existujúcich alebo pripravovaných. Neposúvame sa tak vpred nahor, či napred, len oscilujeme v hlbokej jame, či sa prepadáme v blate stále nižšie.“

A trefne sa vyjadril aj k školstvu: „Azda každých 5 rokov sa pripravuje iná zásadná reforma vzdelávania od základných po vysoké školy. “

„Máme 25. ministra/ministerku školstva za 33 rokov. Ako sa tam dá dosiahnuť skutočná zmena, ktorá bude udržateľná a nezvratná, ak sa nedohodnú politické strany naprieč celým spektrom spolu s odborníkmi dlhodobo podporovať jeden spoločný cieľ? “

Skutočne sme svedkami absencie dlhodobých programov, ktoré by boli rešpektované celým politickým spektrom a aj odborníkmi. Keby sme takéto rešpektované dlhodobé programy mali, bol by to dobrý nástroj na hodnotenie programov politických strán a aj nastupujúcich vlád.

Zatiaľ v tomto smere zlyhávame a pokiaľ sa nevynorí na Slovensku iniciatíva, ktorá to dokáže, tak budeme stále oscilovať v tej našej hlbokej jame a prepadať sa v blate stále nižšie. Tú iniciatívu potrebujeme viac ako soľ. R. Kollár iste nie je sám s takýmito názormi. Nájdu títo v sebe odvahu ustanoviť určitú platformu, na ktorej triezvo rozvinú spomenutú problematiku? Bodaj by našli. Nebol by to precedens.

Umelá inteligencia už zasadla do školských lavíc …

22.01.2023

Umelá inteligencia stáva súčasťou každodenného života, vrátane vzdelávania. Už je v školských laviciach a učitelia možno o tom ešte nevedia.

Školstvo je na ťahu, ale …

10.01.2023

Očakáva sa, že absolventi vysokých škôl budú odborne zdatní, všeobecne zruční, schopní kriticky myslieť (budú digitálne zruční, jazykovo zdatní, schopní komunikovať na úrovní, samostatní, tvoriví, schopní prinášať nové myšlienky, pracovať v tíme, ...). Ale naozaj sa dostanú k týmto schopnostiam a zručnostiam?

S akademickou integritou by sa mali oboznamovať už stredoškoláci

05.12.2022

Začať oboznamovať študentov s akademickou integritou až na univerzite je už trochu neskoro.

fico blaha protest dohoda

Ostrá kritika veľvyslancov: Smer šíri lži. Nie je to prvýkrát, Blaha dostal červenú a Fico je na čiernom zozname

04.02.2023 19:00

Fico po stretnutí a kritike reagoval aj v piatok. Brusel musí počuť aj iný názor a že Západ konvenčnú vojnu s Ruskom nevyhrá.

Žreb

Neznámy páchateľ ukradol v stávkovej kancelárii v Bratislave 4-tisíc žrebov

04.02.2023 17:57

Páchateľ celkovo spôsobil škodu 2 400 eur, a to krádežou a poškodením dverí.

Strom / Padnutý strom /

Silný vietor vyvracia stromy po celej Bratislave

04.02.2023 17:43

Mestská polícia odporúča v sobotu vynechať návštevu mestských lesov v Bratislave a počkať, kým neprestane platiť výstraha druhého stupňa pred vetrom.

Wikipedia, Wikipédia, encyklopédia, Wikimedia Foundation

Pakistan zablokoval Wikipediu pre údajný bohorúhačský obsah

04.02.2023 17:38

Rúhanie je v silne konzervatívnom Pakistane, druhej najľudnatejšej moslimskej krajine sveta, veľmi citlivou otázkou.

julius petrus

Štatistiky blogu

Počet článkov: 65
Celková čítanosť: 108832x
Priemerná čítanosť článkov: 1674x

Autor blogu

Kategórie