Politici-plagiátori

Od roku 2018 viacero vysokých politikov v Albánsku (ministri, poslanci parlamentu) čelí vážnym obvineniam z plagiátorstva. Albánski politici-plagiátori nenesú následky za porušovanie princípov akademickej integrity. Ani u nás to nie je ináč.

Z hrušky dolu aj po 33 rokoch

Príklady zrejme nepriťahujú. Prečo si nezoberieme príklad z Nemecka alebo Maďarska? Medzi najznámejšie plagiátorské kauzy týkajúce sa dizertačných prác, patrí kauza nemeckého ministra obrany K. T. zu Guttenberga (obhajoba 2007, odobratie titulu a rezignácia 2011), nemeckej ministerky školstva A. Schavanovej (obhajoba 1980, odobratie titulu a rezignácia 2013) a maďarského prezidenta P. Schmitta (obhajoba 1992, odobratie titulu a rezignácia 2012). Ak sa verejnému činiteľovi dokáže plagiátorstvo, patrí medzi dobré mravy odstúpiť z funkcie.

Takže spätné odoberanie titulov je možné, len treba chcieť.

Obhájenie práce s očividným plagiátorstvom nie je len chybou študenta, podieľajú sa na nej viacerí. A ak bude potrestaný študent, mali by byť potrestaní aj „spolupáchatelia“. Viac: Za plagiátorstvo by nemali byť trestaní len študenti

LIPA, SYMBOL SLOVANSTVA, PLAČE

17.05.2026

MÁ PREČO.

Dudinská jedinečná voda (1)

30.04.2026

Na svete sa nedá nájsť plnohodnotný „dvojník“ dudinskej vody. Dudince sú svetový unikát!

Bude čardáš P. Magyara stráviteľný pre Brusel?

23.04.2026

Maďarsko pod vedením Magyara nebude „poslušným žiakom“ v zadnej lavici, ale krajinou, ktorá si zachová časť Orbánovho kritického postoja k EÚ.

Horiace kontajnery Kosice  3

Počas jednej noci zhorelo niekoľko kontajnerových stanovíšť aj autá, situáciu v Košiciach riešia hasiči aj polícia

25.05.2026 18:30

Starostka košickej mestskej časti Juh Anna Súkeníková si povedala, že už stačilo.

Russia Ukraine War

Ruskí jastrabi napádajú Putinových generálov. Akú skazu by chceli vidieť v Kyjeve spolu so zabitím Zelenského?

25.05.2026 18:00

Skalní podporovatelia ruského prezidenta dávajú najavo, že údery na Ukrajinu považujú za slabé. Kto z nich by privítal použitie jadrových zbraní?

hojsík laššakova

Slovensko pod paľbou z Bruselu: Laššáková hovorí o politickom útoku, Hojsík o ochrane eurofondov

25.05.2026 18:00

Európsky parlament prijal rezolúciu o situácii na Slovensku, ktorá vyvolala ostrú politickú reakciu.