Podľa posledných výskumov k deľbe práce medzi mužmi a ženami došlo až s nástupom poľnohospodárstva, t. j. cca pred 12 000 rokmi.
Pokračovanie článkuPodľa posledných výskumov k deľbe práce medzi mužmi a ženami došlo až s nástupom poľnohospodárstva, t. j. cca pred 12 000 rokmi.
Pokračovanie článkuRýchly prienik aplikácií umelej inteligencie do širokej škály ľudských aktivít má svoje plusy a mínusy. Preto mnoho štátov pripravilo národné stratégie pre umelú inteligenciu a od nich sa odvíjajú národné stratégie jednotlivých odvetví.
Pokračovanie článkuMinister zahraničných vecí USA Marco Rubio odmietol, že mierový plán nevytvorili Američania.
Znovu kritizoval svojho predchodcu Joea Bidena a Európe vyčítal, že ďalej kupuje ropu od Ruska.
Kauza Epsteina ani po jeho smrti neutícha. O jej dosahoch hovorí novinárka a analytička amerického diania Jana Ciglerová v relácii PRAVDA VO SVETE.
Podľa štátneho tajomníka rezortu obrany by Ukrajina mala mať hranice ako spred roka 2014, ale ovládať by ju malo Rusko.