Založ si blog

Policajné klamstvá

Policajti neustále klamú o veľkých aj malých problémoch a nie len sporadicky. A klamú aj pod prísahou – je to štandardný operačný postup pre policajtov-svedkov v súdnych konaniach. Polícia klame o svojich akciách, klamú svojim nadriadeným, aby chránili seba a seba navzájom. Klamú prokurátorom, porotám, sudcom a verejnosti o vnímaných hrozbách – napríklad o nebezpečenstvách, ktoré predstavujú motoristi a o potrebe použitia sily pri zaobchádzaní s nimi.

Policajné klamstvo je kľúčovým nástrojom na šírenie príbehov, ktoré posilňujú nepostrádateľnosť policajtov. Musíme počítať s policajnými klamstvami nielen ako s formou individuálneho pochybenia, ale aj ako so záležitosťou politiky. Ak to neurobíme, budeme sa pohybovať na nebezpečnej ceste, na ktorej polícia – s pomocou tlače – bude naďalej kreovať príbehy, ktoré posilňujú jej moc, rozpočty a ovládajú predstavivosť verejnosti. Vplyv jedinej policajnej lži sa môže prejaviť naprieč generáciami a môže zničiť nespočetné množstvo životov a tisíce komunít.

Tieto informácie a množstvo ďalších podrobností o amerických policajtoch a polícii nájdete v článku Blue Lies Matter uverejnenom v Boston Review.

A čo naši?

Kolaps školstva

24.04.2022

Aby sa školstvo reformovalo, musí byť nahradený súčasný model s byzantskou byrokraciou a archaickými systémami financovania.

Raj pre plagiátorov a nielen pre nich

21.04.2022

Prečo môžu niektoré systémy systémy podporujúce odhaľovanie plagiátov napomáhať samotným plagiátorom?

Vzostup a pád počtu PhD titulov udeľovaných v Rumunsku alebo sila jednotlivca

11.04.2022

Keď prekvitá korupcia, podvody čestní ľudia sa môžu cítiť bezmocní. Ale odhodlanie, odvaha, vôľa a nezlomnosť jednotlivca môžu posunúť systém k lepšiemu. Článok opisuje takýto prípad týkajúci sa odhaľovania plagiátorstva.

francúzsko, burkiny

Súd vo francúzskom Grenobli zablokoval nosenie burkín na kúpaliskách

26.05.2022 11:55

Verdikt je najnovším vývojom v dlhotrvajúcom spore, ktorý vo Francúzsku vedú obhajcovia sekulárnych hodnôt republiky proti tým, čo tvrdia, že zákaz burkín je prejavom diskriminácie moslimov.

Zoltán Andruskó

Pral som peniaze pre Bödöra, tvrdí Andruskó

26.05.2022 11:38

Podľa vlastných slov Zoltán Andruskó vedel, že celé vedenie polície pracuje pre mafiu.

Justičný palác, väzenie, cela, trest

Vláda oklepla väčšie cely pre obvinených či viac návštev a telefonovania

26.05.2022 11:25, aktualizované: 11:57

Doterajšia plocha cely bola 3,5 metra štvorcového.

Zuzana Čaputová

Bratislava odmieta protiinflačný balíček, žiada prezidentku, aby zákon nepodpísala

26.05.2022 11:01

Hlavné mesto upozorňuje, že Matovičov protiinflačný balíček zákonov má byť financovaný zásadným obmedzením služieb a rozvoja a údržby infraštruktúry v mestách a obciach.

julius petrus

Štatistiky blogu

Počet článkov: 51
Celková čítanosť: 80448x
Priemerná čítanosť článkov: 1577x

Autor blogu

Kategórie